Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie weźmie udział w „Programie dla szkół”. Jest to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.

 „Program dla szkół” skierowany jest do uczniów z klas I-V szkół podstawowych. Do dzieci w ramach Programu trafią produkty tj.: jabłka, gruszki, truskawki, śliwki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidory, słodka papryka oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Szczegóły znajdziecie Państwo w Załączniku nr 1 i nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 sierpnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. poz. 1764).

Warunkiem uczestnictwa w Programie jest zgoda Rodziców, prawnych opiekunów na udostępnianie dzieciom odpowiednio owoców i warzyw lub mleka – wypełniona deklaracja udziału dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2023/2024.

Zachęcamy również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

Wszelkie informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie internetowej: https://www.programdlaszkol.org/.

Koordynatorem realizacji Programu w szkole jest p. Monika Mądrakowska.

Dodaj komentarz