We wtorek, 16 maja 2023 r. uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali seans pt. „Cudowna podróż”. Dostarczył on  wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

Następnie  uczniowie wybrali się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszli pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyli pomnik  Mikołaja Kopernika, Ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę  ze złotymi żabkami”, zabytkowe kamienice, Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

Po obejrzeniu największych atrakcji miasta uczniowie mieli możliwość zakupienia  toruńskich pierników i pamiątek.

Ostatnim punktem  wycieczki w Toruniu były warsztaty w Muzeum Piernika. Uczniowie własnoręcznie wypiekali pierniki w sposób, w jaki czyniono to 500 lat temu, poznali również słynną legendę o toruńskich piernikach.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień.

                                                                                            E. Fuks, A. Karbownik