20 maja 2024 roku nasi uczniowie wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Mitologicznym „Z mitologią za pan brat”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 im. Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w Pabianicach. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało „Przygody Odyseusza”.

Drużynę naszej szkoły tworzyli: Anna Zaremba, Wojciech Szczepański z klasy 5a i Lidia Jagusiak z klasy 5b. Konkurs obejmował zadania zamknięte – w tym test, którego zakres tematyczny dotyczył nie tylko mitologii, ale także zagadnień z historii starożytnej, zadania polegające na rozpoznawaniu bogów i postaci mitologicznych, przypisywanie atrybutów, tłumaczenie mitologizmów. Część sprawdzająca wiedzę miała wysoki stopień trudności. Nasza drużyna poradziła sobie jednak doskonale, pokazując, że dobra współpraca to jej mocna strona. Zgodnie z regulaminem konkursu nasza uczennica Anna Zaremba przedstawiła także w formie autoprezentacji boginię grecką – Atenę. Występ Ani wyróżniał się pod względem aktorskim na tle prezentacji innych uczestników.

Zaangażowanie i dobre przygotowanie uczniów zostało zwieńczone sukcesem. Dziewiątka zdobyła III miejsce w konkursie. Gratulacje!

Uczniów do konkursu przygotowała Małgorzata Zawichrowska.

Dodaj komentarz