4 października  2022 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej dociekając „Jak powstaje wiatr i skąd wieje?” prowadzonych przez mgr Ewę Fuks.  Podczas zajęć wykorzystano pomoce „Na tropach nauki STEM – Siła i ruch” zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie wykonywali szereg doświadczeń ilustrujących ruch i właściwości powietrza. Przekonali się, że aby mówić o istnieniu wiatru, trzeba poobserwować jego działanie na rzeczy wokół nas. Prowadzone eksperymenty zapewniały zdobycie nowych wiadomości i umiejętności  poprzez wspaniałą zabawę. Ściganie wagoników na rampie, zjazdy kolejki górskiej, czy przelatujące balonowe rakiety pozwalały zrozumieć pojęcia: ruch i siła wiatru.