XVII RAJD PIESZY PTTK „BITWA PABIANICKA 7 WRZEŚNIA 1939 r.”

W sobotę 2 października 2022 r. ponad 20-osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza wzięła udział w siedemnastej edycji rajdu pieszego – „BITWA PABIANICKA 7 WRZEŚNIA 1939 r.”.

Celem rajdu było m.in. propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii najbliższej okolicy i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń września 1939 r., kształtowanie postaw patriotycznych i poszanowania symboli narodowych, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Podczas wędrówki uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy historycznej, przyrodniczej, ekologicznej, wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawnościowy. Oddaliśmy hołd żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny zapalając znicze w  miejscach pamięci na terenie miasta.  Trasa piesza rajdu liczyła 7,5 km. Meta rajdu mieściła się w Domu Kultury w Ksawerowie, gdzie czekał na nas pyszny bigos i gorąca herbata.

Zwieńczeniem rajdu było wręczenie nagród i dyplomów. Miło nam poinformować, iż nasza szkoła zdobyła II miejsce i puchar oraz podziękowania w formie dyplomów. Radość uczestników była ogromna.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne wędrówki.

p. Anna Szmidt-Pawłowska