Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka wzbogaciła się o nowe książki zakupione z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Znalazły się wśród nich lektury z najnowszej listy przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, np.: „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” Julity Grodek, „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły” Piotra Kordyasza, „Pajączek na rowerze” Ewy Nowak, „Psie troski” Toma Justyniarskiego, „Piaskowy wilk” Asia Lind i inne.

Mamy coś dla miłośników historii – piękny album „Historia Polski”, książki Grażyny Bąkiewicz – „Mamy niepodległość”, „Ta potworna wojna”, „Ta śmieszna i straszna PRL”, książki poświęcone wydarzeniom II wojny światowej Melchiora Wańkowicza („Ziele na kraterze”, „Monte Cassino”), Andrzeja Grabowskiego „Wojna na pięknym brzegu”, Wojciecha Widłaka „Orły nad Londynem”, pozycje o wielkich Polakach ( „Droga do świętości. Opowiastki o Janie Pawle II”, „Maria Skłodowska – Curie”) oraz geniuszach „Wszyscy jesteśmy geniuszami”.

Wielbiciele książek detektywistycznych i przygodowych także znajdą coś dla siebie: kilka książek z popularnej i lubianej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, seria „Enola Holmes”,  „Alfred i Agatha”, a także powieść „Dom ukrytych cudów” , której wydarzenia rozgrywają się w XIX wieku w Edynburgu. Na półkach biblioteki pojawiły się również nowe książki autorstwa Marcina Pałasza o przygodach psa Elfa.

Fani J. K. Rowling mogą sięgnąć po jej najnowszą powieść „Gwiazdkowy Prosiaczek”. Przy okazji pasjonaci książek fantasy znajdą na regałach serię „Alea Aqarius” Tanya Stewner, „Smoczą straż” Brandona Mulla, „Wojownicy” Bena Huntera lub Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”.

 Wśród zakupionych nowości znalazły się także książki oraz albumy o zwierzętach – „Zaopiekuj się mną”, „Pies na medal”, „Psy rasowe”, „Konie rasowe”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do biblioteki szkolnej po nowości, a także inne ciekawe książki. Zachęcamy do czytania, bo czytanie uczy, bawi, inspiruje, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię.

Nauczyciele bibliotekarze:
p. Małgorzata Grzywacz
p. Edyta Łyszkowska