W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, w tym roku konkurs przybrał formę czytelniczo-plastyczną. Zadaniem uczniów było wykonanie lapbooka na podstawie książki Grzegorza Kasdepke ,,Detektyw Pozytywka”.

Celem  tegorocznej edycji konkursu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych, rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz poznawanie nowych form pracy z książką.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich pabianickich szkół podstawowych reprezentujący: SP nr 2, SP nr 9, SP nr 14, SP nr 17. W sumie do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Zaremba, Patrycja Jochymska – uczennice klasy III a pod opieką pani Edyty Mikułowskiej oraz Julia Samonek, Zuzanna Redel – uczennice klasy III b pod opieką pani Ewy Biskupskiej.

Konkursowe lapbooki okazały się bardzo ciekawe, pomysłowe i kolorowe. Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom przyznano nagrody książkowe, zaś pozostałym uczestnikom drobne upominki.

Wyniki konkursu:

I miejsce
Michalina Olkusz – SP nr14
Zofia Karczmarczyk – SP nr 17         

II miejsce
Laura Rogut – SP nr 2
Anna Zaremba -SP nr 9

III miejsce
Maja Młynarczyk – SP nr 14

Wyróżnienia:
Lena Żylewicz -SP nr 2
Julia Samonek -SP nr 9
Lena Gryś – SP nr 14,
Antoni Kozłowski -SP nr 14
Natalia Jarmakowska – SP nr 17
Zofia Serafin – SP nr 17
Kacper Jakubiec – SP nr 17.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział w XIV edycji Miejskiego Konkursu Czytelniczego ,,Spotkanie z lekturą”. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Konkurs zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz innowacji pedagogicznej ,,Złap książkę za rogi”.

Zapraszamy za rok.

Organizatorzy konkursu:
Małgorzata Grzywacz
Edyta Łyszkowska
Edyta Mikułowska
Monika Wilczek – Pacześ

Dodaj komentarz