XIV edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego ,,Spotkanie z lekturą”

W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną, w tym roku konkurs przybrał formę czytelniczo-plastyczną. Zadaniem uczniów było wykonanie lapbooka na podstawie książki Grzegorza Kasdepke ,,Detektyw Pozytywka”.

Celem  tegorocznej edycji konkursu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych, rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz poznawanie nowych form pracy z książką.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich pabianickich szkół podstawowych reprezentujący: SP nr 2, SP nr 9, SP nr 14, SP nr 17. W sumie do konkursu przystąpiło 26 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Zaremba, Patrycja Jochymska – uczennice klasy III a pod opieką pani Edyty Mikułowskiej oraz Julia Samonek, Zuzanna Redel – uczennice klasy III b pod opieką pani Ewy Biskupskiej.

Czytaj dalej „XIV edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego ,,Spotkanie z lekturą””

„Polska Mój Dom”

W listopadzie 2021 roku wychowawcy świetlicy szkolnej SP9 zorganizowali Miejski Konkurs Plastyczny dla Świetlic szkolnych pt: „Polska Mój Dom”.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, pobudzenie kreatywności twórczej dzieci, rozwijanie zdolności plastycznych, wrażliwości estetycznej, wyobraźni i pomysłowości. W konkursie wzięli uczniowie z sześciu pabianickich szkół podstawowych, tj. SP2, SP3, SP5, SP9, SP13, SP17.