„Zaprzyjaźnić się z książkami,
dumą swojej szkoły być.
Ze wszystkimi pierwszakami,
Ślubujemy dziś!”

Dnia 13 października 2021 roku  odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w programie artystycznym. Pochwalili się wiedzą na temat bezpieczeństwa, zasad dobrego zachowania, wiedzy o swoim kraju, a wierszem i piosenką udowodnili, że są godni być uczniami naszej szkoły.

Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły. Rotę ślubowania odczytała Pani Dyrektor Elwira Stanek, a pierwszoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Obiecali, że będą godnie reprezentować imię szkoły,  pilnie uczyć się i wzorowo zachowywać. Następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów przez symboliczne dotknięcie  ramienia  dużym, ozdobnym ołówkiem. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, nie zabrakło również wspólnej fotografii i słodkiego poczęstunku.

Pani Dyrektor życzyła  najmłodszym uczniom wspaniałych szkolnych przeżyć, doświadczeń, radości ze zdobywania wiedzy oraz dumy z bycia uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach. 

Dziękujemy wychowawcom klas pierwszych – p. Anecie Karbownik, p. Becie Pilc, p. Małgorzacie Węglarskiej za przygotowanie uczniów oraz p. Idze Kalecie, p. Oksanie Pastuszka, p. Adamowi Gąsiorowskiemu za pomoc w jej organizacji.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców Pierwszoklasistów.

Foto: Iga Kaleta

Dodaj komentarz