28 września 2023 roku Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach gościła najstarszą grupę przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 8.

Wizyta rozpoczęła się zajęciami muzyczno-ruchowymi z udziałem uczniów naszej szkoły z klasy III a, którzy przywitali naszych miłych gości. W dalszej części przedszkolaki poznały park szkolny i jego atrakcje, a w szczególności mieli okazję pobawić się na szkolnym placu zabaw. Kulminacyjnym punktem programu była mini Olimpiada Sportowa, w której każdy mógł wykazać się sprawnością fizyczną i zdobyć medale w kategoriach: Poszukiwacz Skarbów, Sokole Oko, Siłacz. Z medalami i piosenką na ustach nasi goście weszli do szkoły gdzie uczestniczyli w zajęciach plastyczno-technicznych. W trakcie poczęstunku przedszkolaki rozwiązywały jesienne zagadki i wykonywały ćwiczenia przy tablicy multimedialnej. W atmosferze miłej zabawy szybko minął czas i rozstaliśmy się z obietnicą powrotu dzieci do naszej szkoły, ale już jako uczniów klasy pierwszej.

Dodaj komentarz