Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się 2 grudnia 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Była ona częścią pabianickich obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizowanych przez Grupę Wolontarystyczną AGRAFKA.

Tegoroczne hasło obchodów brzmiało: „Najpierw JA, potem świat„, które ma na celu zachęcić wolontariuszy do dbania o swoje potrzeby oraz rozwój. Podczas gali wręczone zostały Złote Serca dla firm i osób wspierających wolontariat, podziękowania dla koordynatorów oraz nagrody dla  najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w powiecie.

Nagrodę dla najaktywniejszego wolontariusza naszej szkoły otrzymał Michał Klepczarek. Michał jest uczniem klasy VIII a. Od 2 lat aktywnie działa w wolontariacie szkolnym oraz PCK. Angażuje się w pracę na rzecz osób i instytucji działających na różnych obszarach życia społecznego. Systematycznie włącza się w różnego rodzaju akcje oraz uczestniczy w każdej zbiórce na terenie szkoły. Był pomysłodawcą oraz brał udział w konkursach organizowanych przez wolontariat. Włączył się w kampanię przeciwko przemocy dzieci i młodzieży. Reprezentował szkołę w Integracyjnym Turnieju Piłki Siatkowej. Systematycznie udziela pomocy młodszym uczniom w odrabianiu lekcji w świetlicy szkolnej. Przeprowadzał zbiórki na rzecz osób w kryzysie bezdomności oraz Ukraińców.

Gratulujemy!

p. Dorota Piskorska