9.11.2022 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Recytacji z Elementami Gry Aktorskiej POROZMAWIAJMY POEZJĄ. Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Manios, Wiktoria Domoń i Maja Ulas przygotowane przez p. Joannę Morawską oraz Hanna Łyszkowicz przygotowana przez p. Małgorzatę Zawichrowską.

Uczennice wykazały się wysokim poziomem umiejętności recytatorskich – piękną dykcją oraz doskonałą interpretacją tekstu uwzględniającą także grę aktorską.

Niestety, pomimo bardzo wysokiego poziomu wszystkich występujących, jury nie mogło nagrodzić każdego uczestnika. Tym bardziej jednak cieszą nas sukcesy naszych uczennic.

Z dumą informujemy, że tegoroczny konkurs wygrała Adrianna Manios, uczennica klasy VIa, która za inscenizację „Bajki o drewnianej głowie” K. I. Gałczyńskiego  otrzymała nagrodę główną – ZŁOTĄ MASKĘ!

Wielkim sukcesem zakończył się również występ Wiktorii Domoń z klasy VIa, która recytacją wiersza „Dyrektor i pomnik” K. I. Gałczyńskiego wywalczyła zaszczytne drugie miejsce.

Gratulujemy i wszystkim uczennicom życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst, foto – p. Joanna Morawska