My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika traktować z powagą.”

W dniach 10 i 17 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste „Pasowania na czytelnika” uczniów klasy Ia oraz Ib. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali poszczególne zadania, aby stać się wzorowymi czytelnikami. Rozwiązywali zagadki związane z książką i biblioteką, odpowiadali na pytania związane z przeczytanym utworem, wspólnie wykonali plakat pn. „Prośby książki”. Następnie pierwszoklasiści uroczyście powtórzyli słowa przysięgi, odczytane przez nauczyciela bibliotekarza i zostali pasowani na czytelnika.


Na zakończenie, nauczyciele bibliotekarze, wręczyli upominki młodym czytelnikom w postaci książek, przekazanych w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek” oraz zakładek. Uczniowie zostali zaproszeni do odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

Uroczystość została zorganizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a także innowacji pedagogicznej pn. „Złap książkę za rogi” realizowanych na terenie naszej szkoły.

Nauczyciele bibliotekarze
Edyta Łyszkowska
Małgorzata Grzywacz

Dodaj komentarz