6 czerwca 2023 roku w parku naszej szkoły odbył się Koncert Poezji Śpiewanej. Wydarzenie przygotowano z inicjatywy nauczycielek – p. Małgorzaty Zawichrowskiej, p. Joanny Grabowskiej i p. Igi Kalety. Wśród zaproszonych na koncert gości byli rodzice i bliscy naszych uczniów, dyrektor szkoły p. Elwira Stanek wicedyrektor p. Beata Pilc i pedagog szkolny p. Urszula Gabara.

W pięknych okolicznościach natury wysłuchaliśmy utworów najwybitniejszych polskich poetów w muzycznej odsłonie. Była to okazja do głębokiego przeżywania treści o bardzo różnorodnej tematyce: miłosnej, patriotycznej, dotyczącej refleksji o naturze człowieka i otaczającego go świata. Muzyka, towarzysząca słowom, wzmocniła doznania estetyczne i przekaz, wywołując wśród słuchaczy niemałe wzruszenie. Koncert stał się także pretekstem do lepszego poznania biografii poetów i sprawił, że uczniom zaangażowanym w projekt poezja stała się bliższa.

Do krainy wrażliwości zabrali nas wykonawcy: Antoni Krygier Miłosz Bieńkowski -,,Liryka” Konstatntego Ildefonsa Gałczyńskiego, Anna Zaremba – ,,Niepewność” Adama Mickiewicza, Wiktoria Domoń – ,,Hymn” Juliusz Słowackiego, Adrianna Manios – ,,Nic dwa razy” Wisławy Szymborskiej, Amelia Brzozowska – ,,Nierówność” ks. Jana Twardowskiego, Weronika Kręcijasz – ,,Karuzela z madonnami” Mirona Białoszewskiego. Wokalistów wspierał chór w składzie: Lena Malinowska, Patrycja Jochymska, Sebastian Kędziak, Adrianna Manios, Weronika Kręcijasz, Anna Zaremba, Hanna Łyszkowicz, Amelia Brzozowska. Uczniowie: Patryk Andrzejewski, Antoni Krygier, Marcel Mańko i Miłosz Bieńkowski wyrapowali ,,Redutę Ordona” Adama Mickiewicza. Układ choreograficzny do ,,Reduty Ordona” zaprezentowały: Karolina Fuks, Maja Milczarek, Zofia Misiak, Róża Dobrosińska, Agata Sibńska, Amelia Brzozowska. O poetach i poezji opowiadali: Lidia Jagusiak, Kacper Brzozowski, Igor Brodalski, Julia Samonek, Hanna Łyszkowicz, Zuzanna Redel, Małgorzata Figiel, Anna Zaremba.

Jesteśmy pod wrażeniem zdolności i talentów zaprezentowanych na koncercie.

Dziękujemy Dyrekcji za akceptację pomysłu i wsparcie logistyczne przedsięwzięcia.