28 kwietnia 2023 roku uczniowie klas IV a, IV b i VI a wraz w wychowawcami rozpoczęli sezon wycieczkowy w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach.

Grupie dopisywał dobry humor podczas warsztatów w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczniowie mogli poznać recepturę toruńskich pierników, ale także własnoręcznie je przygotować. Udekorowany toruński piernik to niesamowita pamiątka z wycieczki do Torunia. Moc śmiechu czekała także w Domu Legend, gdzie nasi uczniowie wcielili się w role postaci z najbardziej znanych toruńskich legend. Ponadto zapoznaliśmy się z historią i zabytkami architektury Torunia, a seans w planetarium przybliżył nam zjawiska fizyczne zachodzące we wszechświecie. Pogoda dopisała a do domu wróciliśmy pełni wrażeń i ochoty na kolejne wyjazdy.

Dodaj komentarz