Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła zorganizowała Miejski Konkurs Czytelniczy „Spotkanie z lekturą”. To przedsięwzięcie ma swoją kilkunastoletnią tradycję – w tym roku miała miejsce XV edycja konkursu. Włączono go do projektów promujących i rozwijających czytelnictwo wśród dzieci. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i plastycznych, rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz poznawanie nowych form pracy z książką, jaką między innymi jest lapbook, to cele, które przyświecały tegorocznej edycji konkursu. Zadaniem uczniów było wykonanie lapbooka na podstawie książki Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Lapbook to rodzaj graficznej książeczki, interaktywnej teczki, w której można zamieścić różne informacje, takie jak: biografia autora książki, tytuł, charakterystyka postaci, opis wydarzeń. Lapbook może zawierać również: ilustracje, informacje przygotowane przez ucznia, zagadki, krzyżówki, zadania, zdjęcia, elementy ruchome, otwierane skrytki, kieszonki. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie klas trzecich reprezentujący: SP nr 9, SP nr 16, SP nr 17. W sumie do konkursu przystąpiło 16 osób. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Bieńkowska, Zuzanna Bujnowicz, Martyna Magnucka, Amelia Tatara, Jacek Raniowski, Miłosz Goss, Patryk Kochanek, Bartosz Zakrzewski pod opieką pani Edyty Mikułowskiej. Konkursowe lapbooki okazały się bardzo ciekawe, pomysłowe i kolorowe. Uczestnicy w niezwykle interesujący sposób przybliżyli nam wzruszające, dramatyczne losy Asiuni, która przeżyła wojnę. Zwycięzcom, wyróżnionym, uczestnikom konkursu przyznano dyplomy i nagrody książkowe.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Ewa Żuraw SP17

II miejsce – Gabriela Rybak SP 17

III miejsce – Jacek Raniowski SP 9

Wyróżnienia:

Maja Rybak SP16,

Natalia Bartkiewicz SP16,

Lena Medyńska SP 17,

Magdalena Bieńkowska SP 9,

Bartosz Zakrzewski SP 9.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w XV edycji Miejskiego Konkursu Czytelniczego „Spotkanie z lekturą”. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Grzywacz Edyta Łyszkowska, Edyta Mikułowska, Monika Mądrakowska.