9 listopada 2022 roku nasza szkoła gościła najstarsze przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Pabianicach. Wizyta rozpoczęła się zajęciami integracyjnymi w parku szkolnym. Pląsom i zabawom towarzyszyła muzyka i jesienne piosenki, a przede wszystkim wspaniała zabawa połączona z polisensorycznym poznawaniem przyrody i jej darów.

Po krótkim spacerze po parku szkolnym, dzieci odnalazły ukryte skarby jesieni, po czym relaksowały się podczas gier i zabaw ruchowych, a także korzystały z urządzeń sportowych na świeżym powietrzu. Następnie poznały budynek szkoły i spędziły czas w sali lekcyjnej uczestnicząc w zajęciach warsztatowych. Przedszkolaki korzystały z tablicy multimedialnej, rozwiązywały zagadki dotyczące jesieni, z zakrytymi oczami rozpoznawały dary natury wykorzystując pozostałe zmysły. Atrakcją dla gości było pisanie i rysowanie kredą szkolną po tradycyjnej tablicy. Ostatnim etapem zajęć było wykonanie w grupach prac plastyczno-technicznych. Na przygotowanych kartonach dzieci przyklejały zebrane w parku szkolnym liście tworząc „jesienne drzewo”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zapozowały do wspólnego zdjęcia na tle logo i nazwy naszej szkoły.

Miło nam było ich gościć i mamy nadzieję, że spotkamy się w progach naszej szkoły. Do zobaczenia w SP9…

Opracowały: p. Aneta Karbownik i p. Urszula Gabara.