26 października 2022 roku odbyły się w klasie II a zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej – „Las pod lupą, obserwowanie świata fauny i flory w parku szkolnym oraz darów natury w powiększeniu, wykorzystanie lup, realizacja programu MEiN pt. „Laboratoria przyszłości”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć elementy przyrody ożywionej i nieożywionej w kilkukrotnym powiększeniu. Pozwoliło to spojrzeć na różne okazy z innej perspektywy. Używając przyrządu obserwowali budowę zewnętrzną roślin – ich korzeni, łodyg, rodzaje liści, kory drzew, owoców i grzybów. Uczniowie dzięki lupom spostrzegli również szczegóły anatomiczne budowy małych zwierząt – mieszkańców parku. Zajęcia wywołały wiele pozytywnych emocji i rozbudziły zainteresowanie uczniów otaczająca przyrodą. Zajęcia przeprowadziła p. Aneta Karbownik.

#LaboratoriaPrzyszłości