Miło mi poinformować, iż uczennica klasy 6 A Adrianna Manios zajęła II miejsce w I edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing” zorganizowanego 14 czerwca 2023 r. przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stanisława Staszica w Pabianicach.

Celem konkursu były:
prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języka angielskiego poprzez naukę piosenek, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, utrwalenie i wzbogacenie leksyki, praca nad poprawną wymową, przygotowanie   uczniów   do   publicznych   występów  –  przezwyciężenie tremy, integracja uczniów, umiejętność zachowania się na scenie, budzenie wiary we własne siły i umiejętności.

Do konkursu stawili się uczniowie klas 4-8, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe w utworach znanych, lubianych artystów i zespołów m.in.: Imagine Dragons, Tones and I czy Matthiew Morrison.

Adrianna „wyśpiewała nagrodę” piosenką pt. ,,Bad Liar” zespołu  Imagine Dragons. Wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i językowe, jak również wykazała się oryginalną interpretacją utworu.

Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w konkursie, a Adzie gratulujemy talentu oraz wrażliwości muzycznej.

M. Rybka-Woszczak

Dodaj komentarz