„Program dla szkół” – rok szkolny 2023/2024

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła ponownie weźmie udział w „Programie dla szkół”. To unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest zwiększenie jego rozpoznawalności oraz budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci.

 „Program dla szkół” skierowany jest do uczniów  klas I-V szkół podstawowych. Do dzieci w ramach Programu trafią produkty tj.: jabłka, gruszki, truskawki, śliwki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidory, słodka papryka oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Szczegóły znajdziecie Państwo w Załączniku nr 1 i nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 sierpnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. poz. 1764).

Warunkiem uczestnictwa w Programie jest zgoda Rodziców, prawnych opiekunów na udostępnianie dzieciom odpowiednio owoców i warzyw lub mleka – prawidłowo wypełniona deklaracja udziału dziecka w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2023/2024.

Zachęcamy również do wspólnego kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

Wszelkie informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie internetowej: https://www.programdlaszkol.org/.
Koordynatorem realizacji Programu w szkole jest p. Monika Mądrakowska.


Kalendarz roku szkolnego 2023/2024


Szkolna Poradnia Stomatologiczna

Bezpłatna opieka stomatologiczna dla uczniów w tym profilaktyka i świadczenia ogólnostomatologiczne odbywają się w Szkolnych Poradniach Stomatologicznych przy:

  • Szkole Podstawowej nr 16 w Pabianicach, ul. 20 Stycznia 9/13.

Godziny przyjęć:
wtorek 13.00 – 18.00
środa 8.00 – 13.00
czwartek 8.00 – 13.00

Przyjmuje lek. stom. Aleksandra Grądzka-Możyszek.
Ustalenie terminu wizyty pod numerem tel. 506 772 024.

  • Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach, ul. Mokra 28/34.

Godziny przyjęć:
poniedziałek 8.00 – 13.00
wtorek 8.00 – 13.00
środa 8.00 – 13.00
czwartek 14.00 – 18.00
piątek 8.00 – 13.00

Przyjmuje lek. stom. Bogumiła Janiszewska.
Zapisy osobiste i telefoniczne pod numerem  tel. 506 770 313.

Uwaga!

Poradnie świadczą usługi zdrowotne w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Rejestracja pacjentów odbywa się w godzinach pracy Poradni.

Podjęcie leczenia możliwe jest po wypełnieniu przez rodziców/ opiekunów prawnych zgody na leczenie.