Tego dnia społeczność szkolna SP9 wraz z gronem pedagogicznym ubrała się na zielono, podkreślając wagę tego święta. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty o tematyce ekologicznej i ochronie środowiska, które zostały wyeksponowane na tablicach na pierwszym i drugim piętrze szkoły.

Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się zdjęcia i ciekawostki dotyczące zwierząt będących pod ochroną, a zamieszkujących tereny naszego kraju. Chętni uczniowie mogli także rozwiązać ciekawe zadania zawarte w przygotowanych wcześniej kartach pracy. W świetlicy szkolnej uczniowie klas I – III wykonali ,,las w słoiku”, by lepiej zrozumieć ekosystem leśny. Zwieńczeniem obchodów było posadzenie w parku szkolnym dwóch gatunków krzewów: lilaka pospolitego oraz pęcherznicy żółtej – jako symboli odpowiedzialności i troski o naszą planetę.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w obchody Dnia Ziemi.

Dodaj komentarz