17 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół podstawowych powiatu pabianickiego gościli w murach Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza, aby wziąć udział w II i III etapie XXI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Świstak”.

Szkolni laureaci sprawdzili swoje umiejętności w zakresie rozumienia tekstu słuchanego, znajomości środków językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Trzeci etap konkursu sprawdzał umiejętność wypowiadania się na określony temat, reagowania w różnych sytuacjach, uzasadniania wyboru oraz tworzenia dłuższej wypowiedzi ustnej.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce: Antonina Sroczyńska (Szkoła Podstawowa im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej)

II miejsce: Adam Kołodziejski (Szkoła Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie)

III miejsce: Jakub Sztobryn (Szkoła Podstawowa im. Henryka Jordana w Ksawerowie)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i cenne nagrody, które ufundowali: Urząd Miasta Pabianice, firma ABM Jędraszek – Fabryka Okien i Drzwi, firma PSB PROFI Sunbud oraz kino Helios w Pabianicach.

Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki języka angielskiego p. Agnieszka Wójcik- Grudzińska, p. Marlena Rybka – Woszczak, p. Anna Ozimek i p. Edyta Szkudlarek.

Zadania konkursowe zostały przygotowane przez p. Martę Tomczyk i p. Małgorzatę Maślankiewicz-Szymaniak – nauczycielki ze szkół powiatu pabianickiego, które współpracowały przy organizacji konkursu.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!