8 listopada 2023 roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Akcja polegała na zorganizowaniu w klasach I-III wspólnego wartościowego posiłku.  

Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień i najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają ochotę do zabawy. W klasach I-III dzień rozpoczął się od prezentacji multimedialnej dotyczącej przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, uświadomienia jak ważne jest dla naszego organizmu śniadanie. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe przekąski. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowywaniu wspólnego posiłku. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wspólnej pracy plastyczno-technicznej. Udział w akcji był  dla uczniów świetną zabawą, a zarazem nauką o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie.

#laboratoriaprzyszlosci