W dniu 8 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Salskiej
w Pabianicach  odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy Poezją“ Złota Maska 2023.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice: Hanna Goss z klasy I a, Zofia Cichosz, Lilianna Kowalczyk i Aleksandra Rychłowska z klasy III a, Magdalena Bieńkowska z klasy IV a, Kacper Brzozowski, Hanna Łyszkowicz z klasy V a, Lidia Jagusiak i Zuzanna Redel z klasy V b, Maria Lubowska z klasy VI a. Uczniów przygotowały wychowawczynie klas I – III: Ewa Fuks, Aneta Karbownik oraz polonistki: Dorota Piskorska, Małgorzata Zawichrowska i Joanna Morawska. Do konkursu zgłoszono 41 prezentacji (60 uczestników) ze szkół podstawowych  z terenu Powiatu Pabianickiego. Poziom turnieju recytatorskiego był bardzo wysoki. Jurorzy, Marcin Wartalski – aktor, reżyser, dramaturg oraz
Dorota Olejnik – instruktorka teatralna, przyznali naszym uczniom
i uczennicom nagrody i wyróżnienia.

W grupie pierwszej ( klasy I- III):

I miejsce przyznano Aleksandrze Rychłowskiej za prezentację utworu Jana Brzechwy Grzyby.

Wyróżnienie otrzymały:

Hanna Goss za prezentację utworu Stanisława Pogaczewskiego Stefek Burczymucha,

Zofia Cichosz za prezentację utworu Jana Brzechwy Kłamczucha,

Lilianna Kowalczyk za prezentację utworu Marii Konopnickiej Stefek Burczymucha.

W grupie drugiej ( klasy IV- VI):

II miejsce przyznano Kacprowi Brzozowskiemu, Hannie Łyszkowicz, Lidii Jagusiak

za prezentację utworu Agnieszki Frączek Kot w worku.

Wyróżnienie otrzymały:

Zuzanna Redel za prezentację fragmentów utworu Jana Brzechwy Pchła Szachrajka,

Maria Lubowska za prezentację utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Dwóch plotkarzy.

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów i z tego, w jaki sposób pokazali swoją niezwykłą wrażliwość artystyczną. Aktorskie predyspozycje, świadomość ruchu scenicznego, działanie na rekwizycie, dbałość o właściwą interpretację i umiejętność przekazywania emocji zrobiły na publiczności ogromne wrażenie. Poezja wyzwala w naszych młodych artystach wyobraźnię. To dowód na to, że jest im naprawdę bliska.

            Gratulujemy!!!

foto: szkoła, MDK Pabianice

Dodaj komentarz