Z tej okazji we wtorek 24 października 2023 r. odbyła się VIII edycja „Czytelniczej Sztafety Szkół”. Tegoroczna przebiegała pod hasłem „Biegnij po książkę”. Zorganizowana została przez nauczyciela bibliotekarza Małgorzatę Grzywacz oraz wychowawców w świetlicy – Weronikę Adamus i Klaudię Majzer pod patronatem  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Pabianicach i Sieci Bibliotekarzy Powiatu Pabianickiego.

Sztafeta w naszej szkole była prawdziwym sportowym wyzwaniem. Na poszczególnych stacjach, usytuowanych w bibliotece i świetlicy, chętni uczestnicy wykonywali ćwiczenia i rozwiązywali łamigłówki związane z książkami. Każdy uczeń otrzymał kartę – mapkę, na której znajdowała się trasa wskazująca lokalizację zadań. Za prawidłowo wykonane ćwiczenie i zadanie przyznawano punkt w postaci naklejki. Sześć zebranych naklejek za sześć zadań uprawniało do odebrania nagrody – książki. Na pozostałych, którym nie udało się dobiec do mety i rozwiązać wszystkich zadań, czekały nagrody pocieszenia – kolorowe zakładki do książki.

Zainteresowanie sztafetą przeszło wyobrażenia organizatorek. Chętnych było tak wielu, że do biblioteki i świetlicy ustawiały się długie kolejki chętnych, by wziąć udział w tej akcji czytelniczej. Nie odstraszały trudniejsze zadania, z którymi uczniowie poradzili sobie doskonale, poszukując odpowiedzi na bibliotecznych półkach. Tak zorganizowana sztafeta była okazją do zabawy, zapoznania się z zasobami biblioteki, sprawdzenia umiejętności poszukiwania informacji oraz spędzenia przerw w kreatywny sposób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w sztafecie (ponad 60 osób). Gratulujemy wszystkim, którzy dobiegli do mety… po książkę. Zapraszamy na kolejną sztafetę za rok.