Bookcrossing, czyli wędrująca książka

Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Jest to dobra okazja, by w naszej szkole rozpocząć akcję „Bookcrossing, czyli wędrująca książka”. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa, rozpowszechnianie literatury oraz uświadomienie roli czytania w życiu człowieka.

Bookcrossing polega na zostawianiu książek w miejscach do tego celu przygotowanych, przekazywaniu ich metodą „podaj dalej”.

W naszej  szkole książki  można zostawić na regale  na korytarzu na I pierwszym piętrze. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną przyniesioną z domu (za zgodą rodziców). Po przeczytaniu należy ją przynieść do szkoły i odłożyć na półkę bookcrossingową, tak by inni też mogli ją przeczytać.

Czytaj dalej „Bookcrossing, czyli wędrująca książka”