W związku z obchodami Dnia Ziemi (22 kwietnia) oraz Światowego Dnia Książki (23 kwietnia) w czwartek 20 kwietnia 2023 r. w bibliotece szkolnej przeprowadzono akcję czytelniczo – przyrodniczo – ekologiczną pn. „Rozkwitam, gdy czytam”.

Uczniowie wypożyczając książkę, otrzymywali torebeczkę z nasionkami kwiatów, które następnie mogli zasiać w doniczce lub przydomowym ogródku. Nadmienić należy, że torebeczka została wykonana w duchu zero waste – z kartek starych podręczników. „Zero waste” – to popularna idea nadawania, wydawałoby się niepotrzebnym już rzeczom, nowego, innego, ciekawego przeznaczenia, zastosowania. W ten sposób do biblioteki zawitała ekologia oraz przyroda, które połączyły swoje siły.
Tego dnia wypożyczono 80 książek i rozdano tyle samo torebeczek z nasionkami. Akcja spodobała się czytelnikom i cieszyła się powodzeniem.
Akcję przygotowały pani Małgorzata Grzywacz – bibliotekarz oraz pani Klaudia Majzer – nauczyciel biologii.
Zapraszamy za rok.