16 marca  2023 roku odbył się w naszej szkole koncert dedykowany Babciom i Dziadkom. Była to doskonała okazja do zaprezentowania talentów naszych uczniów.

Koncert rozpoczął Jan Giza, który zagrał na gitarze klasycznej utwór Only 4 You. Konstancja Sroczyńska wykonała na flecie bocznym Carmel Carousel Paula Harrisa oraz La Valse de L’Amour Patricka Doylle’a, uczniowie klasy II a, II b oraz III a przygotowali program złożony z piosenek o Babci  i Dziadku.  Soliści – Antoni Krygier  i Krzysztof Lichnowski zaśpiewali  Kochać to tak łatwo powiedzieć oraz Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat. Uczniowie  ze Szkolnego Koła Teatralnego recytowali wiersze.

Koncert był wyrazem szczerych, płynących prosto z serca uczuć miłości, wdzięczności i przywiązania. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem grali, śpiewali i recytowali. Atmosfera była przesycona liryzmem, jednak nie brakowało momentów pełnych ciepłego humoru, wspólnej zabawy, ale także poważnej refleksji na temat znaczenia więzi między wnukami i dziadkami. Łzy wzruszenia ukradkiem ocierane przez widzów są największym komplementem dla wykonawców i nauczycieli, którzy przygotowali uroczystość.

Dziękujemy Gościom za liczne przybycie i tak ciepły odbiór koncertu.