14 marca 2023 r. w klasie V b podczas zajęć języka polskiego został zrealizowany temat: Mucha choruje, hiena harcuje, czyli powtórzenie wiadomości o pisowni „h” i „ch”. Lekcja ta różniła się jednak od wszystkich innych. Co było w niej niezwykłego? Otóż… została przygotowana i przeprowadzona przez jedną z uczennic tej klasy – Martynę Dukowicz.

Martyna po wcześniejszej konsultacji z nauczycielem języka polskiego starannie przygotowała scenariusz zajęć oraz potrzebne materiały. Uczniowie mogli więc powtórzyć poznane wcześniej reguły ortograficzne, wypełniając ciekawe karty pracy oraz korzystając z tablicy interaktywnej (pracowali m.in. na platformie Wordwall). Zajęcia bardzo spodobały się koleżankom i kolegom Martyny, a i ona poczuła wiele satysfakcji z dobrze wykonanego, nowego dla siebie zadania. Czasami warto się zamienić miejscami, choćby na chwilę.

p. Joanna Morawska

Dodaj komentarz