Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku uczniowie klasy VI a omawiali na zajęciach języka polskiego powieść Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. Aby praca z tym niewątpliwie pięknym, ale niezbyt łatwym w odbiorze tekstem była przyjemna i ciekawa, uczniowie podjęli się wymagającego wiele kreatywności zadania. Wykonali według własnych pomysłów lapbooki, czyli teczki tematyczne, w których zebrane zostały ważne informacje dotyczące świata przedstawionego lektury.

Poszczególne zagadnienia zamieścili w specjalnych kopertach, książeczkach, na harmonijkach, wykresach… Pomysłów było wiele, a wspólne oglądanie prac sprawiło wszystkim wiele  przyjemności. Zebrane w lapbooku informacje dotyczące powieści są bardzo czytelne, uporządkowane i łatwe w odbiorze. Okazuje się, że praca z lekturą może być całkiem przyjemna.