8 listopada 2022 r. uczniowie klas I – III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia oraz gotowania.

Program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” jest inicjatywą w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia. Dotychczasowe działania poświęcone zmniejszaniu niedożywienia dzieci w Polsce zostały wzmocnione o edukację najmłodszych poprzez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Uczniowie przygotowywali, a następnie spożywali drugie śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki owocowe, warzywne oraz inne niesamowicie zachęcające przekąski. Było pysznie, zdrowo, kolorowo! 

Tego dnia przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Omówiony został także sposób w jaki taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Wspólne przygotowywanie i spożywanie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało.

Ponadto z tej okazji klasa II b pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Węglarskiej przygotowała apel dla uczniów klas I-III, który miał na celu popularyzację oraz promocję wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna.

Więcej informacji na stronie: www.sniadaniedajemoc.pl

Dodatkowo klasa II b przygotowała apel profilaktyczny, dotyczący zdrowego odżywiania w sali gimnastycznej. Do obejrzenia apelu zaprosiliśmy uczniów z klas I – III z wychowawcami oraz Dyrekcję szkoły. Uczniowie odgrywający role kurczaka, ryby, jabłka, jogurtu i chleba mówili o zaletach spożywania takich produktów na co dzień. Zabawne odegranie ról przez uczniów klasy II b zaciekawiło uczniów klas młodszych.

Dodaj komentarz