7 listopada 2022 r. w klasie Va oraz Vb podczas zajęć języka polskiego został zrealizowany temat: Bohaterowie znanych baśni w naszej szkole – prezentujemy inscenizacje.

Zajęcia były zwieńczeniem projektu, podczas którego uczniowie przygotowywali samodzielnie krótkie inscenizacje uwzględniające grę aktorską oraz działanie na rekwizycie. Podczas swoich prezentacji uczniowie korzystali z zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości aparatu cyfrowego Sony. Wybrane osoby robiły zdjęcia występującym koleżankom i kolegom. Musiały w tym celu stanąć w odpowiedniej odległości, prawidłowo wykadrować obraz, wybrać najlepszy moment do zrobienia zdjęcia. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Z niecierpliwością czekają na kolejne pobudzające wyobraźnię i kreatywność zadania.

p. Joanna Morawska