21.05.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Pabianicach odbyło się rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego Pana Arkadiusza Jaksy oraz Prezydenta Miasta Pabianic Pana Grzegorza Mackiewicza pod hasłem „Wer wird Deutschmeister? – Kto zostanie Mistrzem Języka Niemieckiego?”

Naszą szkołę reprezentowali dwaj najlepsi uczniowie wyłonieni podczas eliminacji szkolnych: Bartosz Witmajer z klasy 7a oraz Igor Goss z klasy 8a. Obaj uczniowie zaprezentowali się świetnie zarówno w teście gramatyczno-leksykalnym, jak i w części ustnej, podczas której wypowiadali się na wylosowany temat. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany.

Miło nam poinformować, że Igor Goss zajął III miejsce i uzyskał tytuł Drugiego Powiatowego Wicemistrza Języka Niemieckiego Klas Ósmych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom!

Dodaj komentarz