Światowy Dzień Książki obchodzony 23 kwietnia to doskonała okazja do tego, by włączyć uczniów klas pierwszych do grona czytelników. Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy IA i IB.

Dzieci bardzo chętnie wykonywały poszczególne zadania, aby stać się wzorowymi czytelnikami. Rozwiązywali zagadki oraz rozpoznawali rekwizyty związane z książką i biblioteką oraz zabawili się w bibliotekarzy układając wybrane pozycje w kolejności alfabetycznej. Następnie pierwszoklasiści uroczyście powtórzyli słowa przysięgi, odczytane przez nauczyciela bibliotekarza i zostali pasowani na czytelników.

Na zakończenie młodzi czytelnicy otrzymali, na pamiątkę bibliotecznego spotkania, zakładki oraz książki, przekazane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek”.

Uczniowie zostali zaproszeni do odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

Dodaj komentarz