Jak co roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się 12.12.2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Była ona częścią 18. Pabianickich Obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza organizowanych przez wolontariuszy z Agrafki.

Z wielką dumą informujemy, że statuetkę – Złote Serce otrzymała nasza Pani Dyrektor Elwira Stanek. Pani Dyrektor z ogromnym zaangażowaniem wspiera ideę wolontariatu. Włącza się w większość organizowanych akcji wolontarystycznych, m.in. Paczuszka dla Maluszka, WOŚP, karma dla zwierząt, współpraca z PCK i wiele innych akcji. Pani Elwira jest zawsze do dyspozycji osób w potrzebie.

W ramach konkursu na najbardziej zaangażowanego wolontariusza, wyróżniono uczennicę klasy 8 a – Zofię Misiak, która od trzech lat aktywnie działa w wolontariacie szkolnym. Angażuje się w pracę na rzecz instytucji działających na różnych obszarach życia społecznego oraz systematycznie włącza się w różnego rodzaju akcje oraz zbiórki.

Tegoroczne hasło obchodów brzmiało: „Dojrzewanie przez pomaganie!”. Hasło nawiązuje do dojrzałego wolontariatu. Gala była podsumowaniem pracy wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w powiecie pabianickim. Oprócz emocjonujących atrakcji, podczas Gali odbyła się merytoryczna mini debata. Były również występy wyjątkowych gości.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz innych oraz dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz