W środę, 7 czerwca cała społeczność szkolna wzięła udział w V edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami wyszli do parku szkolnego, by w pięknych okolicznościach przyrody przy słonecznej pogodzie, leżąc na kocu, czytać swoje ulubione książki. W ten sposób nasza szkoła przyłączyła się, po raz pierwszy, do bicia rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu. Liczba uczniów obecna tego dnia – 156, została dodana do ogólnej puli uczestników akcji. Niebawem przekonamy się czy rekord został ustanowiony.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie, że książki to nie tylko lektury, że czytanie nie tylko uczy i jest potrzebne, ale może być miłe i przyjemne, zwłaszcza, gdy czyta się to, co się lubi. Czytanie może w ten sposób kojarzyć się ze spokojem, wolnym czasem i rozrywką.

Wszyscy uczestnicy wspólnego czytania otrzymali pamiątkowe zakładki do książki.

Organizatorem akcji była Dyrekcja szkoły oraz nauczyciel bibliotekarz – Małgorzata Grzywacz.