25 kwietnia 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach odbył się II i III etap jubileuszowej edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Świstak”.
Już  dwudziesty raz najlepsi uczniowie szkół powiatu pabianickiego próbowali swoich sił i walczyli o tytuł najlepszego ucznia języka angielskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością kultury krajów anglojęzycznych, rozumieniem tekstu słuchanego, czy poprawnością środków językowych.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż laureatami XX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „Świstak” są:
I miejsce: Antonina Niewiadomska –  uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stanisława Staszica w Pabianicach
II miejsce: Jakub Magiera – uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach
III miejsce: Adam Włodarczyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorz Piramowicza w Pabianicach

Uczestnicy otrzymali dyplomy i cenne nagrody.
Dziękujemy fundatorom nagród, tj. Urzędowi Miasta Pabianice i kinu Helios w Pabianicach.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie p. Marta Tomczyk, p. Małgorzata Maślankiewicz-Szymaniak, p. Agnieszka Wójcik-Grudzińska.
Zadania konkursowe zostały przygotowane przez nauczycielki szkół powiatu pabianickiego p. Agnieszkę Wójcik-Grudzińską, p. Marlenę Rybkę-Woszczak, p. Annę Ozimek,  p. Edytę Szkudlarek, p. Martę Tomczyk, p. Małgorzatę Maślankiewicz-Szymaniak.