Aby wprowadzić uczniów w klimat nadchodzących świąt, wychowawcy klas czwartych – p. Anna Szmidt-Pawłowska oraz p. Agnieszka Wójcik-Grudzińska zorganizowały wyjście do Muzeum Miasta Pabianic, gdzie odbyły się warsztaty wielkanocne. Zajęcia przeprowadziła pani Justyna Ruszkiewicz.

Była to doskonała okazja, aby poznać historię polskich tradycji związanych z Wielkanocą. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego data tych Świąt co roku jest inna? Jak wysoka może być palma? Jakie znaczenie mają wielkanocne symbole i czym jest gaik? Zobaczyli również, jak dawniej wyglądały śmigusówki. Poznali genezę oraz historię Wielkiego Postu i Niedzieli Palmowej. Na koniec uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby świąteczne. Zajęcia dostarczyły uczestnikom wiele radości, ale także były źródłem cennej wiedzy o polskich zwyczajach.