22 lutego 2023 roku odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Chcieliśmy, aby ta wizyta była przygodą dla naszych przyszłych uczniów. Wszystkich przybyłych gości witała dyrekcja szkoły, a zwiedzający mieli okazję obejrzeć szkołę, pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny i zapoznać się z bazą dydaktyczną.

Zwiedzający mieli również okazję poznać piękne, kolorowe i bogato wyposażone sale lekcyjne przeznaczone dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Z ogromną ciekawością uczestniczyli w proponowanych zabawach dydaktycznych z wykorzystaniem tablic multimedialnych, elementów programowania i kodowania. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycieli i uczniów zajęciach. Przeprowadzały doświadczenia chemiczne, obserwowały symulację wybuchu wulkanu. Mogły zobaczyć, jak wygląda wnętrze człowieka na modelu w sali biologicznej, ale także wziąć udział w zabawach oraz quizach interaktywnych w języku angielskim i niemieckim, a w sali informatycznej zagrać w gry edukacyjne. Przez chwilę mogły także znaleźć się w wirtualnej rzeczywistości dzięki okularom VR. Organizatorzy nie zapomnieli o zabawach, które wykorzystują zdolności manualne i rozbudzają wyobraźnię. Dzieci  budowały różne konstrukcje z klocków, doświadczały wielozmysłowego poznawania elementów przyrody nieożywionej. W sali muzycznej poznawały różnorodne instrumenty perkusyjne, miały możliwość zagrania melodii na pianinie. To była prawdziwa frajda! Dla wielbicieli sportu pokaz przygotowały szkolne cheerliderki, a nauczyciele wychowania fizycznego zachęcali do udziału w grach i zabawach ruchowych. Wiele śmiechu przyniosło oglądanie kabaretowych inscenizacji przygotowanych przez Szkolne Koło Teatralne Prospero. W pracowni historycznej dzieci wspólnie z nauczycielem wykonywały hoplony – tarcze starożytnych greckich wojowników. Wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu tworzyły z baloników różne kształty przedmiotów i zwierzaków dla zwiedzających. Pani Agata Radek wolontariuszka z GW Agrafka, organizacji z którą współpracuje szkoła, malowała twarze, co stało się jedną z bardziej pożądanych atrakcji za co bardzo serdecznie dziękujemy. W szkolnej kawiarence rodzice mogli napić się kawy i herbaty, zjeść pyszne ciasto i porozmawiać z Dyrektorem oraz nauczycielami.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać kameralny charakter szkoły i oddać panujący w niej przyjazny dla wszystkich dzieci klimat. Klimat, w którym poprzez zabawę, eksperymentowanie i artystyczną ekspresję uczniowie opanowują nie tylko umiejętności szkolne, ale rozwijają także ważne kompetencje społeczne i twórcze myślenie.

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia we wrześniu! 

Zapraszamy do galerii zdjęć na naszej stronie fb.