17 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci i Młodzieży im. Jana Lorentowicza w Pabianicach ,,zapachniało jesienią”. Tego dnia odbył się tam XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Barwy jesieni” pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego.

Celem konkursu było wykorzystanie poezji o tematyce jesiennej w pracy z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych, pogłębienie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno przyrody, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz popularyzacja umiejętności recytatorskich. Konkurs był przeznaczony dla sześciolatków z pabianickich przedszkoli, a także dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Licznie przybyli uczestnicy z przejęciem i zaangażowaniem prezentowali przygotowane utwory o tematyce jesiennej. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wytypowało laureatów konkursu. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły Roksana Rucińska z klasy I a, która zajęła III miejsce. Dziewczynka zachwyciła jurorów wierszem Barbary Szelągowskiej pt. ,,Czym pachnie jesień?”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawca: p. Ewa Biskupska.