10.11.2022 r. Uczniowie Naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku przypadała 104 rocznica odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. Uczniowie klasy VI a przygotowali montaż słowno-muzyczny. Recytację patriotycznych wierszy przeplatały występy szkolnych chórzystów z kl. V a, VI a, VII a i VIII a. Uczniowie z należytym szacunkiem przysłuchiwali się wystąpieniom swoich kolegów.

Uroczystość przygotowały: p. Ilona Szkudlarek, p. Joanna Morawska, p. Emilia Okrojek. Za oprawę muzyczną odpowiadała p. Joanna Grabowska, a dekoracje p. Oksana Pastuszka.

Tego samego dnia Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEiN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godzinie 11:11 społeczność SP9 odśpiewała hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.