2 listopada 2022 roku uczniowie klasy II a oraz III a wraz z wychowawcami w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” wybrali się na wycieczkę do Miejsc Pamięci Narodowej w Pabianicach celem uczczenia pamięci żołnierzy, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Wprowadzając uczniów w świat wartości społeczno-moralnych, postaw patriotycznych kształtujemy świadomość narodową oraz szacunek dla dobra wspólnego, jakim jest dziedzictwo państwowe. Uczniowie w ciszy i zadumie wysłuchali opowieści wychowawców na temat przeszłości Polski, bohaterów narodowych i zapalili znicze przed Pomnikiem Legionisty, który upamiętnia żołnierzy poległych w obronie polskiej ziemi. To była bardzo ważna lekcja wychowania patriotycznego, która pozostanie wszystkim w pamięci.

p. Ewa Fuks, p. Anna Karbownik