24-25 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Długosza w Pabianicach odbyła się kolejna edycja Czytelniczej Sztafety Szkół. To akcja organizowana przez nauczycieli bibliotekarzy wszystkich pabianickich szkół we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką Filia w Pabianicach.

Hasło tegorocznej sztafety brzmiało „Książka – lekarstwem na stres”. Podczas zajęć, które odbyły się w klasach I-III przeprowadzono rozmowy na trudne tematy dotyczące stresu i sposobów jego łagodzenia. Pomysłów było wiele, a jednym z nich – czytanie. Nauczyciel odczytał fragment wybranej przez uczniów książki. Spośród wielu pozycji uczniowie najchętniej wybierali przygody psa Elfa czy detektywa Pozytywki oraz opowiadania o uczuciach Grzegorza Kasdepke. Zadaniem dzieci było dokończenie zdania „Lubię czytać, bo…”. Na koniec uczniowie otrzymali receptę na książkę, którą mogli zrealizować w bibliotece szkolnej, wypożyczając przepisaną przez bibliotekarza pozycję.

p. Małgorzata Grzywacz