1 października 2024 roku klasy 4a i 4b wraz z p. Igą Kaletą, p. Moniką Krawczyk oraz p. Edytą Szkudlarek wybrały się na wycieczkę do Nieborowa i Bolimowa, gdzie uczestniczyły w warsztatach z pieczenia chleba oraz garncarstwa.

Uczniowie podzieleni zostali na grupy w których własnoręcznie wyrabiali ciasto na chleb i przygotowywali do niego masło. Podczas wypieku klasa 4a i 4b dowiedziała się wielu ciekawostek o pracy i życiu na wsi, sposobach zbioru różnych gatunków zbóż oraz nauczyła się młócić cepem zborze. Dodatkową atrakcją była możliwość karmienia zwierząt oraz zabawa na leśnym placu zabaw.

Następnie uczniowie zwiedzili warsztat garncarski w którym poznali etapy powstawania naczyń glinianych. Każdy z nich spróbował swoich sił na kole garncarskim oraz mógł ulepić z gliny swoje własne naczynie lub figurkę.

Ten fantastyczny pełen wrażeń i atrakcji dzień zwieńczyło wspólne ognisko z kiełbaskami i herbatą. Była to dla wszystkich nie tylko nauka, ale też i świetna zabawa!