Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

IX Miejski Konkurs Czytelniczy „Spotkanie z lekturą”

baśnie anderW czwartek, 26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się IX Miejski Konkurs Czytelniczy „Spotkanie z lekturą”.  Motywem przewodnim w tym roku były „Baśnie” H. CH. Andersena. Celem konkursu było m. in. spopularyzowanie twórczości duńskiego pisarza oraz rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań czytelniczych.

Uczniowie klas trzecich, wszystkich pabianickich szkół podstawowych musieli wykazać się znajomością wybranych baśni Andersena, umiejętnościami polegającymi na wyborze właściwego źródła informacji, pracy z mapą. Nie zabrakło również konkurencji typu puzzle.

Zwyciężyła drużyna z SP3 w składzie: Michalina Kotlarek, Weronika Robak i Jakub Guzikowski, uzyskując 28 punktów. Drugie miejsce, z 27 punktami zajęła drużyna z SP1 w składzie: Karolina Grala, Mateusz Borowski i Leon Zakrzewski. Trzecie miejsce, po dogrywce zdobyli uczniowie z SP5: Amelia Otto, Szymon Kopczyński i Filip Marciniec.

Konkurs odbył się na bardzo wysokim poziomie, przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                                                                                                                                           Organizatorzy konkursu:
mgr E. Mikułowska, mgr E. Okrojek, mgr M. Wilczek, mgr A. Pytel

Powrót