25 kwietnia odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Potyczki Poliglotów” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Pabianicach pod patronatem Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Uczniowie biorący udział w konkursie recytowali wiersze w języku angielskim lub niemieckim i byli oceniani w dwóch kategoriach językowych. Powołane jury oceniało nie tylko umiejętności recytatorskie, ale także dobór i poziom opanowania tekstu. Jurorzy szczególną uwagę zwracali na interpretację prezentowanych utworów, poprawną wymowę, grę aktorską oraz ogólny wyraz artystyczny.

W języku angielskim naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII a – Adrianna Manios, w języku niemieckim uczennica klasy VIII a – Róża Dobrosińska.

Miło nam poinformować, że I miejsce w swojej kategorii zdobyła Adrianna Manios recytując wiersz amerykańskiego poety Sheldona Silverstein’a pt.: „Sick”. Nad przygotowaniem uczennicy do konkursu czuwała nauczycielka języka angielskiego p. Marlena Rybka-Woszczak.

Adzie i Róży serdecznie dziękujemy za tak ogromny wkład pracy, zaangażowanie i wspaniałą recytację!

foto: SP nr 5

Dodaj komentarz