Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

XIII edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego „Spotkanie z lekturą”

Dnia 26 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się XIII edycja Miejskiego Konkursu Czytelniczego „Spotkanie z lekturą”. Jego adresatami są uczniowie klas trzecich pabianickich szkół podstawowych. Organizatorami były panie: Edyta Łyszkowska, Małgorzata Grzywacz, Edyta Mikułowska, Monika Wilczek-Pacześ.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności samodzielnej pracy i współdziałania w zespole oraz tworzenie możliwości twórczego współzawodnictwa. W bieżącym roku uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością lektury „Oto jest Kasia” Miry Jaworczakowej. Książka jest wzruszającą opowieścią o przeżyciach ośmioletniej dziewczynki na tle wydarzeń szkolnych i rodzinnych. 

Komisja Konkursowa, w składzie której zasiedli: pani Halina Grochowalska z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia dla Dzieci i Młodzieży w Pabianicach, pani Agnieszka Jaworska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia Pabianice oraz pani Dorota Piskorska nauczyciel języka polskiego z naszej szkoły, czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Trzyosobowe drużyny z 11 pabianickich szkół podstawowych prezentowały znajomość lektury oraz wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej. Uczestnicy wzięli udział w ośmiu konkurencjach m.in. kodowanie, w której zadaniem uczniów było rozszyfrowanie cytatu z książki „Oto jest Kasia”, odpowiadali na pytania dotyczące treści lektury, porządkowali plan wydarzeń, pisali i wykonywali zaproszenie.

Drużyny wykazały bardzo wyrównany, wysoki poziom znajomości lektury, zaś różnice punktowe były niewielkie. W dogrywce o I miejsce zmierzyły się drużyny SP nr 13 i SP nr 9.

 Wyniki konkursu:

I miejsce zdobyła drużyna SP nr 13
II miejsce zajęła drużyna SP nr 9
III miejsce zdobyła drużyna SP nr 16

Gratulujemy wspaniałej wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu!

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu dla Dyrekcji Szkoły oraz pani Igi Kalety.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 

Foto: p. Iga Kaleta

Więcej zdjęć na fb SP9

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa