Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Sukces Zofii Redzyni w X ogólnopolskim konkursie na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini – Saga competition”

Uczennica naszej szkoły Zofia Redzynia  pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Marleny Rybki-Woszczak wzięła udział w X ogólnopolskim konkursie na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini – Saga competition” w kategorii 9-12 lat. Wykonała pracę o bardzo wymownej tematyce: wpływ nowoczesnej technologii na życie społeczne dzieci i młodzieży (pt. Is this true friendship? Czy to prawdziwa przyjaźń?).

Konkurs na miniaturę literacką w języku angielskim  „Mini – Saga competition” organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach. Mini – Saga jest bardzo krótkim opowiadaniem. Musi mieć tytuł, fabułę i opowiadać  o jakimś wydarzeniu, przy zachowaniu formy (w miniaturowym wymiarze): wstęp, rozwinięcie, zakończenie. W bieżącym roku temat mini-sagi to modern technology (nowoczesna technologia). Konkurs, ogłoszony we wrześniu 2019 r. był  adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Jury w składzie:
– p. Iwona Cieślak – Miszczyk – nauczyciel języka angielskiego
– p. Magdalena Przygocka – Wypych – nauczyciel języka angielskiego
– p. Anna Ucińska – artysta plastyk
po przeczytaniu i obejrzeniu prac przyznało nagrody i wyróżnienia uczestnikom.

Prace oceniane były  w trzech kategoriach wiekowych:
I. 9-12 lat – forma komiksowa mini – sagi
II. 13-15 lat – mini-saga literacka
III. 16-19 lat – mini-saga literacka

Uczniowie I kategorii wiekowej przygotowywali opowiadanie w formie komiksowej (‚mini-saga comic’), które musiało zawierać dokładnie 5 obrazków z tekstem od 15 do 25 słów w całym komiksie (nie każdy obrazek musi zawierać tekst). Tytuł był również obowiązkowy i nie mógł przekraczać 5 słów liczonych oddzielnie.  Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie.  Oceniający brali pod uwagę: oryginalność pomysłu, bogactwo słownictwa i użytych wyrażeń oraz poprawność językową. Ponadto, w kategorii mini-saga komiks, oceniana była oryginalność tytułu i stopień powiązania z historią obrazkową.

 W kategorii: mini saga komiks – 11-12 lat Zofia Redzynia uzyskała III miejsce

Gratulujemy Zosi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Opiekun: p. Marlena Rybka-Woszczak

Foto: MDK Pabianice

 

 

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa