Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

Złota Maska ciągle w rękach SP9

W dniu 5 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Salskiej w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski z Elementami Gry Aktorskiej „Porozmawiajmy Poezją”. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły.

Amelia Kopjas zaprezentowała utwór Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”, Michał Urlik deklamował wiersz „O Grzesiu kłamczuchu” tego samego autora. Oliwia Limiera, Oliwia Jędraszek i Nataniel Kosecki przygotowali prezentację grupową tekstu Tomka Nowaczyka pt. „ Biedronka”. Druga grupa – Maria Drabikowska, Weronika Kręcijasz, Mateusz Wodziński przedstawiła wiersz pt. „Nietoperz”, którego autorem jest także Tomek Nowaczyk.

Wszyscy uczniowie pokazali wspaniałe umiejętności recytatorskie i wielkie osobiste zaangażowanie. Jednak największe wrażenie na widzach, a przede wszystkim jurorach, wywarły dwie prezentacje: deklamacja Michała Urlika, nagrodzonego główną nagrodą – ZŁOTĄ MASKĄ oraz zagrana przez Oliwię Limierę, Oliwię Jędraszek i Nataniela Koseckiego inscenizacja utworu „Biedronka” – II MIEJSCA w konkursie. Naszym uczniom udało się porwać publiczność i w przekonujący sposób oddać satyryczny charakter recytowanych tekstów. Potrafili właściwie dobrać środki ekspresji tj. gest, mimikę, ruch sceniczny, posługiwali się zróżnicowaną siłą i barwą głosu. Swoboda i lekkość gry scenicznej naszych młodych aktorów były imponujące, a ich twórcza fantazja pozwoliła wydobyć z utworów najcenniejsze walory artystyczne.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Filmy z występami naszych uczniów można obejrzeć na : https://www.mdk-pabianice.pl

Opiekun i foto: p. Małgorzata Zawichrowska

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa