Szkoła Podstawowa nr 9
z Oddziałami Integracyjnymi

im. Jana Długosza
w Pabianicach

ul. Partyzancka 56A

95-200 Pabianice
tel/fax:  42 215 28 46
E-mail: sekretariat@sp9pabianice.pl

shadow

I miejsce w XII Mini Paraolimpiadzie

W dniu 7 listopada 2019 roku  reprezentacja  uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich naszej szkoły pod opieką pań: Małgorzaty Węglarskiej oraz Ilony Szkudlarek wzięła udział w XII Mini Paraolimpiadzie zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 16. Uczestnikami zmagań sportowych były dzieci z PM 11, PM 16 oraz  SP 8, SP 9 oraz SP 16.

Drużyna z naszej szkoły składała się z 4 zawodników: Aleksander Baszczyk, Mateusz Gryś, Miłosz Bieńkowski oraz Szymon Kołodziejczyk.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem znicza olimpijskiego i odsłonięciem flagi. Następnie dzieci przypomniały sobie, co to jest olimpiada, jakie są jej symbole oraz dyscypliny, a także dlaczego ruch jest ważny dla każdego człowieka.

Dzieci zmagały się w pięciu konkurencjach indywidualnych i grupowych takich jak: bieg między pachołkami, rzut woreczkiem do celu, drużynowe budowanie wieży z dużych klocków, wspólne układanie  symbolu olimpiady, celowanie do bramki oraz drużynowe przeciąganie liny. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasady fair play – kibicując sobie wzajemnie i nagradzając wysiłek kolegów brawami. Radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji było co niemiara, a doping słychać było w całym przedszkolu.

Po zakończonej części sportowej dzieci zaproszone zastały na słodki poczęstunek. Następnie ogłoszono wyniki i ku radości naszych uczniów drużyna SP 9 zajęła zaszczytne I miejsce. Wspaniałe nagrody oraz wspólne zdjęcie zakończyło Igrzyska.

p. Ilona Szkudlarek
Foto: p. Ilona Szkudlarek

Powrót
Twoje dane-Twoja sprawa